Yolunu Kaybetmişlere: Spor Yaparken Her Şeyi Çok Daha Planlı Yapmanı Sağlayacak 11 Telefon Uygulaması

Spor hedeflerine ulaşmana yardımcı olacak etkili bir araç arayışındaysan, bu araç akıllı telefonun ile sadece bir tık uzağında olabilir! Çok çeşitli fitness uygulamaları, bilinçlenmeni ve motive olmanı sağlamakta birebir olacaktır. Gelin en iyi telefon uygulamalarını bu içerikte keşfedelim…

1. Fitty

Bu app ile etrafındaki spor salonlarını inceleyebilir onların adres tariflerini alabilirsin. Fitty ile anlaşmalı salonlara gidip antrenman süren kadar ücret tutarını uygulamadan QR kod ile güvenle ödeyebilirsin. Yeni nesil spor salonu üyeliği uygulamasını biz çok sevdik!

2. BodySpace

Bu ücretsiz uygulamayla, antrenman programları oluşturabilir veya önceden oluşturulmuş bir programı takip edebilirsin. Ayrıca geçmiş antrenmanlarının tümünü takip edebilir ve nasıl ilerlediğini kolayca görebilirsin. Bu uygulama ayrıca Bodybuilding.com’un kapsamlı Egzersiz Veritabanına erişmeni sağlar, böylece bir hareketi nasıl güvenli bir şekilde gerçekleştireceğini de öğrenebilirsin.

3. Nike+

Özellikle koşucular için, Nike+ seçeneğinden daha iyi bir ücretsiz koşu uygulaması yoktur. Skor tablosunda zirveye çıkmak için arkadaşlarınla rekabet edebilirsin ve uygulama kat ettiğin mesafe ve süre dahil olmak üzere ilerlemeni günlüğe kaydeder. Çalışma sırasında kat ettiğin mesafe hakkında sesli geri bildirim alma seçeneği bile var!

4. Pact

Devam etmek için para gibi güçlü bir teşviğe ihtiyacınız olduysa işte size bir uygulama! Belirli sayıda gün egzersiz yapma sözü veriyorsun ve yapmazsan para ödemek zorunda kalıyorsun. Ayrıca, bir antrenmanı bitirdiğinde de ödeme alabiliyorsun.

5. Cody

Cody uygulaması, dünyanın en iyi fitness eğitmenlerini doğrudan telefonuna getiriyor. Antrenmanlar video tabanlı ve yogadan haltere kadar değişen planlardan istediğini seçebilirsin. Antrenmanlarını kaydetmek için sanal bir günlük tutabiliyorsun.

6. Google Fit

Sadece telefonunuzu taşıyarak günlük aktivitelerini ücretsiz bir şekilde kolayca takip edebilirsin. Hedefler belirleyin ve varsa uygulamayı Android Wear cihazınıza bağlayın. Strava, Withings, Runtastic, Runkeeper ve Noom Coach gibi diğer uygulamaları kullanıyorsan, tüm verilerini tek bir yerde tutmak için bunları Google Fit’e bağlayabilirsin.

7. MapMyFitness

Google’dan tercih etmiyorsan, MapMyFitness birinci sınıf bir fitness izleme uygulamasıdır. Aktivitelerini takip edebilir, yiyeceklerini günlüğe kaydedebilir ve hatta kendin ve arkadaşların için meydan okumalar oluşturabilirsin. Kullanımı kolay ve ücretsizdir.

8. Fitnet

Antrenmanının ortasında gevşeme alışkanlığın var mı? Fitnet kullanıyorsan, bu geçmişte kalacak. Kişisel eğitmenlerin videolarıyla birlikte ne kadar iyi takip ettiğini ölçmek için telefonunun kamerasını kullanır. Spor sırasında soluklanmak için durursan, bunu uygulama bilecektir. Bu uygulama kendi eğitim kampı koçuna sahip olman gibi ama ücretsiz!

9. MyFitnessPal

Yediğin yemeği takip etmeye başlamak istiyorsan, ücretsiz MyFitnessPal’dan daha iyi bir uygulama yoktur. Bu uygulamanın beslenme bilgilerine önceden paketlenmiş gıdaların barkodunu tara veya kendi tariflerini ve malzemelerini girip besin değerlerini öğrenebilirsin.

10. StrongLifts 5×5

StrongLifts’in ardındaki fikir, beş tekrardan oluşan beş set için üç ana güçlendirme egzersizini (squat, deadlift ve bench press) tamamlamaktır. Çılgın bir güç geliştirmek istiyorsan, bu uygulama ve program dikkate alınmaya değer!

11. Zombies, Run!

Listedeki tek ücretli uygulama olan Zombies, Run’ı listeye dahil etmeden edemedik… Koşularını ve hatta günlük adımlarını izleyerek kendini ve insan ırkını yaklaşan zombi kıyametinden kurtarabilirsin. Bir sonraki eğitim koşunda zombiler tarafından saldırıya uğramamak oldukça iyi bir motivasyon, değil mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir