İddia: AKP’den 5 gazeteciye vekillik teklifi, Müge Anlı’nın yüzde 2 oyu olduğu düşünülüyor

Turktime.com yazarı Talat Atilla, iktidar partisi kulislerine dayandırdığını söylediği yazısında Müge Anlı ile köşe yazarları Hasan Basri Yalçın, Hilal Kaplan, Halime Kökce ve Şebnem Bursalı’ya milletvekili adaylığı teklif edildiğini ileri sürdü.

Atilla, Hürriyet yazarı Hande Fırat’ın da teklif gidenlerden biri olduğunu dile getirirken, Fırat’ın meseleye ‘mesafeli baktığını’ söyledi.

Talat Atilla’nın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“(…) 14 Mayıs’ta geçmiş seçimlere oranla bu seçimlerde daha fazla gazetecinin TBMM’ye girebileceğini öngörüyorum. Hatta, vekillik sevdası bu dönem gazetecilerde tavan yaptı. Çiçek Abbas’da İlyas Salman diyordu ya ‘Dedim gözlerinin rengi ne? Dedi kara sevda…’ Aynı öyle.

“İktidar kulislerinde Müge Anlı’nın yüzde 2 ila 2,5 oyu olduğuna inanılıyor” 

Mesela Müge Anlı. Kötüleri saklandığı delikten çıkaran gazeteci. Anlı, diğer rakiplerine göre çok yönlü destek alsa da, mesleğinde başarılı doğrusu. İktidar partisi Müge Anlı’ya Milletvekili adaylığı teklif etti. İktidar kulislerinde Anlı’nın yüzde 2 ile 2,5 oyu olduğuna inanılıyor.

Ukalalık yapmak istemem ama bence bu yaklaşımın sosyolojik karşılığı olmadığı gibi siyaset bilimine göre de kabul edilebilir tarafı yok. Bu hesaba göre, Tarkan liste başı yapılsın. Ajda Pekkan’ı da şimdiden Cumhurbaşkanı Yardımcısı ilan edip, hiç seçim sonuçlarını beklemeyelim!

Müge Anlı’yı mesleğinde başarılı ve ağzı iyi laf yapıyor diye alırsanız, bu anlaşılır. Yok, oyumuzun üstüne oy koyacağız derseniz, bu yanılgıdır. O vakit, Twitter hesabı bir kaç milyon olan fenomenler var. Onların neyi eksik? Milyon diyorum! 50 binle bağımsız milletvekili seçilme imkanı var! Kapın onları!

“Bu gazetecileri, TBMM’de görecek gibiyiz” 

Velhasıl Sabah yazarları Hasan Basri Yalçın ve Hilal Kaplan’a.. Star yazarı Halime Kökce’ye de iktidar partisinden vekillik teklifi geldi. Siyaset bu, elbette saatler içinde her şey değişebilir ama bu gazetecileri TBMM’de görecek gibiyiz.

Hayırlı olsun! Bu arada son not olarak Sabah yazarı Şebnem Bursalı’nın da İzmir ve Aydın’dan vekil olmayı istediği konuşuluyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir